Vodopády Myrafälle a tiesňava Steinwandklamm

myrafalle

Príjemná, nenáročná turistka pre všetky vekové kategórie, na ktorej vás prevedieme vodopádmi Myrafälle a tiesňavou Steinwandklamm.

Ráno sa presunieme do rakúskej dedinky Muggendorf v údolí Piestingal, vzdialenej cca 1,5 hodiny cesty od BA. Priamo od parkoviska ja vstup k vodopádom Myrafälle. Tiesňava, ktorou preteká potok Myra vytvára úchvatnú scenériu viacerých menších vodopádov ponad, ktoré vás prevedie sústava viacerých premostení.
Po prejdení tiesňavy a krátkom stúpaní sa dostaneme na skalnú vyhliadku Hausstein (v preklade kamenný dom, 664 m.n.m) z ktorej v nám naskytnú výhľady do údolia a taktiež na masív Schneealpe.
Z vyhliadky zostúpime lesným chodníkom ku Gasthofu Karnewirt kde si dáme krátku prestávku. Následne naša cesta lesom a lúkami povedie smerom k tiesňave Steinwandklamm, ktorá je považovaná za najdivokejšiu v tejto oblasti.
Vstup do rokliny začneme pri Gasthofe Franzi Hütte, kde je tiež možnosť občerstvenia sa. Roklina Steinwandklamm bola oficiálne otvorená v roku 1884 a opäť nás ňou prevedú pohodlné mostíky. Vo vyšších pasážach rokliny sa chodník rozdeľuje na dve možnosti, jeden je „akčnejší“ a volá sa Rudolf Decker Steig a prevedie nás malými jaskyňami Turkenloch, Wildschützenhöhlen a taktiež 13m kolmým železným rebríkom. Druhá možnosť, je ísť chodníkom v smere potoku, tento variant je úplne bezproblémový. Na vrchu sa oba chodníku opäť stretnú.
Cesta naspäť povedie nás povedie popri potoku Myra, kde je aj v lete veľmi príjemne a dnešný výlet zakončíme opäť vodopádmi Myrafälle, ktorými zostúpime k parkovisku.

Cena: 45,-€

Fotoalbum:

https://plus.google.com/u/0/photos/105534800567116954030/albums/6142374276637138353?authkey=CJSE4pmIsv-rTQ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *