Lyžovanie a skialp Ötscher

otscher

Skoro ráno sa presunieme do dedinky Lackenhof, cesta nám bude trvať cca 3 hodiny. Lyžiari budú mať možnosť celý deň sa do sýtosti polyžovať. Cieľom skialpinistov zase bude známy kopec Ötscher 1.893m s prevýšením necelých 1.100m od parkoviska.

Cena: 35,-€ (bez skipassu), ceny skipassov na www.oetscher.at

Bližšie info o stredisku (zdroj onthesnow.sk):
Atraktívne lyžiarske stredisko Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku priťahuje pre svoje vynikajúce lyžiarske podmienky najmä rodiny s deťmi. 19 kilometrov zjazdoviek všetkých náročností je vždy výborne upravených. Stredisko sa rozkladá na protiľahlých svahoch dvoch hôr: Malého a Veľkého Ötscheru. Údolná časť areálu obsluhovaná 4-sedačkou Eibenkogel je rajom pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, tunajšie mierne kratšie trate sú ako stvorené pre krúženie prvých nesmelých oblúčikov aj brúsenie štýlu.
Na dlhšiu, takmer trojkilometrovú miernu a krásne širokú panoramatickú zjazdovku sa musíte vyviezť vyššie: z Eibenkogel 4-sedačkou Ötscherbahn na svahy Malého Ötscheru do výšky 1414 metrov. Táto Rodinná trať č. 7 je tiež vďačnou príležitosťou pre prívržencov carvingu. Pri výstupnej stanici Ötscherbahn štartujú tiež dve zjazdovky pre náročnejších lyžiarov: Okrem svižnejšej a športovejšie ladenej stredne náročnej zjazdovky FIS RTL je to aj strmá čierna trať s klesaním 485 výškových metrov na 1560 metroch dĺžky.
Svahy na úbočí Veľkého Ötscheru obsluhujú dve sedačkové lanovky a sprístupňujú terény pre stredne pokročilých, športovejšie založených lyžiarov aj pre naozajstných majstrov. Tí si vychutnajú náročný a prudký zjazd do údolia Weitental a zaručene nepohrdnú ani zaujímavou červenou alternatívou, ktorou je najdlhšia zjazdovka v Lackenhofe, takmer 5 km dlhá stredne náročná trať č. 2 zvaná Riffel. Pri jej zjazde majú lyžiari úžasný výhľad na protiľahlé zjazdovky na svahoch Malého Ötscheru.
Dovedna sú v stredisku Lackenhof – Ötscher lyžiarom k dispozícii štyri sedačkové lanovky a päť lyžiarskych vlekov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *