Ferrata Hans von Haidsteig-Raxalpe

rax alpe

Feratový výlet skúsenejších feratistov v oblasti Raxalpe.
Výlet je určený pre všetkých tých, ktorí už majú aké také skúsenosti s pohybom na zaistených cestách (teda nie úplný začiatočníci), resp. tých, ktorí sa cítia komfortne vo vysokých horách.
Pohybovať sa budeme v horskej oblasti náhornej planiny Raxalpe v Gutenstainských Alpách v Rakúsku, kde sa nachádza množstvo ferrát. My z nich absolvujeme jednu, krásnu, vzdušnú ferratu Hans von Haidsteig .
Program:
Ráno sa presunieme autami (minibusom) pod Raxalpe do údolia Hollental, ktoré je rajom pre lezcov, ale aj ferratistov, konkrétne na parkovisko pri Griesleitenhofu (843 m.n.m.). Odtiaľ nás čaká výstup pod ferratu Haidsteig, ktorý bude trvať cca 1,5 hodiny.
Haidsteig je jedna z vôbec najkrajších zaistených ciest v pohorí Raxaplpe. Zaistená cesta vedie v exponovanej a mohutnej juho-západnej stene vrcholu Preiner Wand. Je veľmi dobre zaistená tak, že ju zvládnu aj menej skúsení ľudia, ale fyzicky zdatní. Ferrata má obtiažnosť C/D až D a prechod ňou môže trvať cca 1,5 hodiny.
Po jej úspešnom absolvovaní sa dostaneme na vrchol Preiner Wandu (1783 m.n.m.) kde nebude chýbať vrcholové fotografovanie, oddych a občerstvenie nám bude dopriate na blízkej chate Neue Seehütte (1647 m.n.m.).
Návrat na parkovisko zvládneme po turistickom chodníku alebo ľahkej zaistenej ceste Preiner Wand Steig (A/B).
Náročnosť: stredne ťažké C, D
Odchod: Ráno o 7.00 hod. z Bratislavy
Návrat: v ten istý deň vo večerných hodinách.
Cena zahŕňa: Dopravu tam, späť, služby skúseného sprievodcu, mapu oblasti a popis cesty.
Cena nezahŕňa: Stravu, cestovné poistenie – možnosť poistiť sa u nás, ferratovú výbavu – možnosť u nás zapožičať.
Minimálny počet účastníkov: 4
Poznámka: Ferratovú výbavu (sedací úväz, ferratovú brzdu, prilbu) si môžete u nás zapožičať. Napíšte čo potrebujete a my Vám to prinesieme. Požičovné sa platí na mieste.

Cena: 45,-€

Fotoalbum:

https://plus.google.com/u/0/photos/105534800567116954030/albums/5939777056748123201?authkey=CPO1wZaHs_SN8gE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *