Ferraty Gebirgsvereins a Steirerspur

gebirgs

Ferratový výlet do oblasti Hohe Wand je určený pre všetkých tých, ktorí už majú skúsenosti s pohybom na zaistených cestách (teda nie úplný začiatočníci), resp. tých, ktorí sa cítia komfortne vo vysokých horách a sú fyzicky zdatnejší.
Program:
Ráno sa presunieme do dedinky Gründbach am Schneeberg, konkrétne na parkovisko pri penzióne Seiser Toni, vzdialené cca 1,5 hodiny cesty z BA. Odtiaľto už budeme stúpať po vlastných, za 30 až 45 min. sa dostaneme lesným chodníkom pod skalu kde začína Gebirgsvereins klettersteig (C/D). Čaká nás krásna, moderná ferrata, ktorá vedie okrem vzdušných úsekov aj zaujímavými zákutiami s nižšou obtiažnosťou. Nechýbajú ani rebríky a lanový most. Samotný prechod ferratov nám bude trvať cca hodinu až dve, podľa fyzickej zdatnosti a toho koľko ďalších ľudí bude na ferrate.
Ferrata nás vyvedie priamo na náhornú plošinu Hohe Wandu odkiaľ sa presunieme k chate Hubertushaus kde bude čas na oddych a občerstvenie. Pri chate absolvujeme ešte krátku cvičnú ferratu Steirerspur (C), jej prelez nám bude trvať asi 30 min.
Cestu naspäť k parkovisku zvládneme Springlessteigom.
Náročnosť: stredne ťažké C, D
Odchod: Ráno o 7:00 hod. z Bratislavy
Návrat: v ten istý deň v podvečerných hodinách.
Cena zahŕňa: Dopravu tam, späť, služby skúseného sprievodcu, mapu oblasti a popis cesty.
Cena nezahŕňa: Stravu, cestovné poistenie – možnosť poistiť sa u nás, ferratovú výbavu – možnosť u nás zapožičať.
Minimálny počet účastníkov: 4
Poznámka: Feratovú výbavu (sedací úväz, ferratovú brzdu, prilbu) si môžete u nás zapožičať. Napíšte čo potrebujete a my Vám to prinesieme na zájazd. Požičovné sa platí na mieste.

Cena: 45,-€

Fotoalbum:

https://plus.google.com/u/0/photos/105534800567116954030/albums/6183925576177268001?authkey=CKa69LjzoP-SuwE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *