Tri ferraty za jeden deň-oblasť Hohe Wand

ferraty hohe wand

Ferratová „ochutnávka“ pre začiatočníkov aj tých, ktorí už skúsenosti s ferratami majú.
Kurz je určený pre všetkých, ktorí sa chcú zoznámiť s pohybom po zaistených cestách, resp. pre tých ktorí chcú spoznať krásy ferrát v oblasti Hohe Wandu.
Na kurze sa zoznámite s materiálom, ktorý sa používa na zaistených cestách. Počas dňa absolvujeme 3 max. 4 kratšie ferraty, začneme na ľahších a postupne budeme prechádzať na náročnejšie. Ferraty budú obsahovať všetky typy istiacich prvkov s ktorými sa môžete potom neskôr na väčších ferratových cestách stretnúť. Všetky však takej náročnosti, že ich zvládne každý kto inklinuje k pohybu v horách.
Program:
Ráno nás čaká presun autami (mikrobusom) do oblasti pohoria Hohe Wand., vyvezieme sa až priamo na náhornú plošinu Hohe Wandu čo nám ušetrí dosť času a energie.
Najprv sa pôjdeme pozrieť na vyhliadkovú plošinu skywalk z ktorej ja krásny výhľad na okolitú krajinu. Následne zostúpime nižšie a absolvujeme prvú ferratu Frauenluckesteig náročnosti B. Ešte predtým, pod nástupom na ferratu, si dáme inštruktáž o bezpečnom pohybe na ferratách. Po jej prejdení sa presunieme do východnej časti masívu Hohe Wand kde nás čaká pekná ferratka Ganghofersteig klasifikácie B-C. Na tomto mieste si ukážeme a vyskúšame aj techniku zlaňovania a následne je možné krátke občerstvenie na chate Herrgottschnitzer Haus. Po krátkom oddychu sadneme do áut a presunieme sa do dedinky Dreistten (525 m n.m.). V jej blízkom okolí nás čaká posledná ferrata Währingersteig klasifikácie C.
Spaitočný príchod do Bratislavy je naplánovaný cca na 18 hod.

Po absolvovaní oboch ferrát sa presunieme kúsok ďalej, do dediny Oberhöflein (480 m n.m.). Tu nás bude čakať krásna, ferrata Wildenauer Klettersteig (klasifikácie C-D). Od parkoviska trvá cesta pod ferratu cca 45 min. do kopca, takže po vydýchaní a zopakovaní si bezpečnosti pohybu sa pustíme do tejto krásnej ferraty. Po jej absolvovaní sa dostaneme na náhorné plató celej oblasti Hohe Wand, blízko chaty Hubertushaus (946 m n.m.), kde si doprajeme zaslúžený odpočinok. V blízkosti chaty (pre tých, ktorí budú mať záujem) je možné absolvovať ešte peknú cvičnú ferratu Steirerspur (C).
Cestu dole zvládneme po ľahkej zaistenej ceste Springlessteig (A). Príchod domov očakávame v podvečerných hodinách.
Náročnosť: Od ľahkých ferrát A, B po stredne ťažké C, D
Odchod: o 7.30 hod. z Bratislavy
Návrat: V ten istý deň, v podvečerných hodinách
Cena zahŕňa: Dopravu tam, späť a v mieste pobytu, služby skúseného sprievodcu, mapu oblasti a popis zaistených ciest.
Cena nezahŕňa: Stravu, cestovné poistenie – možnosť poistiť sa u nás, ferratovú výbavu – možnosť u nás zapožičať.
Minimálny počet účastníkov: 4
Poznámka: Ferratovú výbavu (sedací úväz, ferratovú brzdu, prilbu) si môžete u nás zapožičať. Napíšte čo potrebujete a my Vám to prinesieme. Požičovné sa platí na mieste.

Cena: 60,-€

Fotoalbum:

https://plus.google.com/u/0/photos/105534800567116954030/albums/6072213490554942081?authkey=CM-4sI29t-u1TQ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *