Ferrata Pittentaler steig

pittentaler steig3

Časovo nenáročný ferratový výlet je určený pre všetkých tých, ktorí už majú aké také skúsenosti s pohybom na zaistených cestách (teda nie úplný začiatočníci), resp. tých, ktorí sa cítia komfortne vo vysokých horách.
Program:
Ráno sa presunieme do dedinky Gleißenfeld, ktorá je vzdialená cca 1,5 hodiny cesty z BA. Priamo nad dedinou sa týči skala so zrúcaninou tureckého hradu Turkensturz na jej vrchole. Práve touto skalou vedie zaistená cesta Pittentaler steig (C/D), ktorá je našim dnešným cieľom.
Cesta od parkoviska k ferrate vedie strmším lesným chodníkom a trvá asi pol hodiny. Po úvodnom zopakovaní si zásad pohybu na ferratách nastúpime do ferraty. Jej prelezenie nám bude trvať cca 30-45 min., prevýšenie ferraty je 80m. Na tejto vzdušnejšej ferrate sa striedajú ťažšie úseky s ľahšími, budete mať dosť možností si na chvíľku oddýchnuť a pofotiť si krásne výhľadom do údolia pod nami.
Ferrata končí priamo pri zrúcanine tureckého hradu Turkensturz z ktorej sú krásne výhľady do okolia, v diaľke budeme vidieť napríklad masívy Hohe Wandu a Schnnebergu. Samozrejme bude tu aj priestor na oddych a občerstvenie sa vlastnými zásobami.
Naspäť k parkovisku sa vrátime lesným chodníkom, zostup nám bude trvať okolo 45 min.
Náročnosť: stredne ťažké C, D
Odchod: Ráno o 8.00 hod. z Bratislavy
Návrat: v ten istý deň v poobedných hodinách.
Cena zahŕňa: Dopravu tam, späť, služby skúseného sprievodcu, mapu oblasti a popis cesty.
Cena nezahŕňa: Stravu, cestovné poistenie – možnosť poistiť sa u nás, feratovú výbavu – možnosť u nás zapožičať.
Minimálny počet účastníkov: 4
Poznámka: Feratovú výbavu (sedací úväz, ferratovú brzdu, prilbu) si môžete u nás zapožičať. Napíšte čo potrebujete a my Vám to prinesieme na zájazd. Požičovné sa platí na mieste.

Cena: 40,-€

Fotoalbum:

https://plus.google.com/photos/105534800567116954030/albums/6155902017018326673?authkey=CI-1pLels4nl3wE

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *